
Emile Henry · Seturi oale și ustensile de gătit
Oală ovală ceramică cu capac Emile Henry - Oval Stewpot, 6 l, 39.5 x 26.5 cm, roșie
EAN: 3289313445600
Compară ofertele (1)
Prețurile sunt preluate automat din feed-urile magazinelor și pot diferi față de site-ul magazinului. Verifică prețul final la magazin.
Descriere Oală ovală ceramică cu capac Emile Henry - Oval Stewpot, 6 l, 39.5 x 26.5 cm, roșie
Oala ovală ceramică cu capac OVAL STEWPOT de la EMILE HENRY oferă o calitate și funcționalitate excepționale pentru orice bucătărie modernă. Datorită ceramicii inovatoare Flame®, vasul asigură o gătire lentă și uniformă, care păstrează calitățile nutritive valoroase și aromele naturale ale ingredientelor. Designul special al capacului garantează că umiditatea eliberată de produse se condensează și circulă continuu în interiorul oalei, menținând preparatele suculente și fragede. Acest vas reține căldura mai mult timp decât vasele obișnuite, ceea ce îl face ideal pentru prepararea diverselor tocane și produse de patiserie pentru întreaga familie. Produsul este realizat manual din materiale 100% naturale, care sunt complet sigure pentru sănătate și nu conțin plumb, cadmiu sau nichel. Ceramica Flame® se remarcă printr-o rezistență extrem de ridicată la zgârieturi. Setul conține: Oală ovală ceramică - 1 bucată; Capac pentru oală - 1 bucată. Caracteristici: Material: ceramică Flame (ceramică); Capacitate: 5.85 l; Dimensiuni exterioare cu mânerele: 39.5 x 26.5 x 18.5 cm; Lungime interioară: 32 cm; Înălțime interioară: 11 cm; Greutate: 4.33 kg; Dimensiuni ambalaj: 45 x 37.5 x 19 cm; Greutate cu ambalaj: 5.5 kg; Culoare: roșu; Capacitate porții: de la 8 până la 10 porții; Rezistență la temperaturi: de la -20 °C până la +450 °C; Compatibilitate cu plite: pe gaz, electrice, ceramice și halogen; Potrivit pentru: cuptor, cuptor cu microunde, congelator și mașină de spălat vase; Producător: EMILE HENRY, Franța.
Detalii
- Brand
- Emile Henry
- Categorie
- Seturi oale și ustensile de gătit
- EAN / GTIN
- 3289313445600
- Magazine
- 1
- Disponibilitate
- În stoc
Produse similare

Emile Henry
Castron ceramic pentru inducție Emile Henry - Delight, 2,5 L, roșu
784,19 RON
ozone.ro

Emile Henry
Tavă ovală din ceramică Emile Henry - EH 8456-34, 5,8 L, 41,5 x 24,5 x 17 cm, roșu
675,65 RON
ozone.ro

Emile Henry
Tavă ovală din ceramică Emile Henry - EH 8456-02, 5,8 L, 41,5 x 24,5 x 17 cm, ecru
675,65 RON
ozone.ro

Emile Henry
Formă de pâine Emile Henry - Baker Cloche, 34 cm, roșie
620,95 RON
ozone.ro

Emile Henry
Oală ceramică pentru inducție cu capac Emile Henry – Sublime+, 28.5 cm, 4 l, negru/albă
875,69 RON
ozone.ro

Emile Henry
Oală ceramică pentru inducție cu capac Emile Henry - Sublime+, 33.5 cm, 4 l, negru/albă
902,19 RON
ozone.ro

Emile Henry
Set pentru pizza Emile Henry - Pizza, 3 buc, negru
458,55 RON
ozone.ro

Emile Henry
Oală ceramică pentru inducție cu capac Emile Henry - Sublime+, 31 cm, 5.5 l, neagră
1.056,99 RON
ozone.ro