Theraflu Sinus Răceală și Gripă, 10 plicuri, Gsk

Vândut de liki24.ro

Detalii:

Theraflu Sinus Răceală și Gripă, 10 plicuri, GskTheraflu Sinus răceală și gripă conține o combinație de 2 substanțe active care acționează asupra simptomelor asociate răcelii și gripei: paracetamolul este un calmant al durerii (analgezic) și reduce febra; clorhidratul de fenilefrina este un decongestionant nazal și un decongestionant al sinusurilor; acesta acționează prin vasoconstrictie pentru a reduce edemul și umflarea mucoasei nazale.Substanțele active din Theraflu Sinus răceală și gripă acționează împreună pentru reducerea simptomelor majore asociate răcelii și gripei, care includ: congestia nazală și sinusală, durerile de intensitate mică, durerile de cap. Ajută deasemenea la scăderea temporară a febrei.Beneficii:Reduce temperatura atunci când aveți febrăReduce congestia nazală și presiunea asupra sinusurilorEfectul se instalează rapid.Ingrediente: Un plic unidoză cu pulbere pentru soluție orală conține paracetamol 650 mg și clorhidrat de fenilefrină 10 mg.Mod de utilizare: Conținutul unui plic se dizolvă în aproximativ 250 ml de apă fierbinte, dar nu clocotităA se bea caldAdulți și copii cu vârsta peste 12 ani: luați un plic la fiecare 4 până la 6 ore, după cum este nevoie, până la 3-4 plicuri pe zi.Precauții:Nu utilizați mai mult de 5 zileDacă simptomele persistă mai mult de 5 zile sau se agravează sau dacă febra persistă mai mult de 3 zile, adresați-vă medicului dumneavoastrăNu depășiți doza recomandatăA nu se administra copiilor cu vârsta mai mică de 12 ani.Prezentare: 10 plicuri unidoză a câte 14,875 g pulbere pentru soluție orală

Preț:

30.25 RON

Nu mai este disponibil.

Alte detalii:

Vânzător: Liki24.ro
Brand: Gsk

De la același vânzător